Publicēja: Auto Galvu Remonts | 23/02/2018

Porsche pavisam pārtraucis ar dīzeļdzinēju aprīkotu auto ražošanu

Kompānija “Porsche” pārtraukusi savu modeļu versiju ar dīzeļdzinēju ražošanu – “Macan S Diesel” un “Panamera 4S Diesel”. Pērn debitējušais jaunās paaudzes apvidus automobilis “Cayenne” tā arī netika prezentēts versijā ar dīzeļdzinēju. Lēmumu pārtraukt “Porsche” ražošanu versijās ar dīzeļdzinēju autoražotājs skaidro ar pieprasījuma struktūras maiņu un arvien stingrākām prasībām pret šo motoru ekoloģiju.

1960 Porsche Diesel Junior 108 L

2017. gadā pasaulē tika pārdoti 97 tūkstoši “Porsche Macan” apvidnieku, no kuriem tikai mazākā daļa bija aprīkoti ar dīzeļdzinēju. Savukārt “Panamera” realizācijā modifikācijas ar dīzeļa spēka agregātu bija pieprasītas pamatā tikai Eiropā un arī tad tikai 15 procentos gadījumu.

Rezultātā “Porsche” nolēmis attiekties no investīcijām šāda degvielas tipa motoru pilnveidošanā un dubultojusi investīcijas elektrisko modifikāciju izstrādē.

Tāpat “Porsche” lēmums atteikties no dīzeļdzinējiem savā piedāvājumā daļēji ir saistīts ar reakciju uz “dīzeļgeitu”, kurā tika ierauti “Volkswagen” koncerna rīcības dēļ.

2017. gada vasarā Vācijas varasiestādes lika “Porsche” atsaukt 22 tūkstošus “Cayenne” apvidus automobiļu ar trīslitru dīzeļdzinēju un pārprogrammēt to dzinēju elektronisko vadības bloku. Savukārt Vācijas ekoloģiskā organizācija “Deutsche Umwelthilfe” tiesā pieprasīja no “Porsche” naudassodu 110 miljonu eiro apmērā.

Pirmais “Porsche” sērijveida automobilis ar dīzeļdzinēju debitēja 2009. gadā “Cayenne” apvidus auto izpildījumā.

Jau 2019. gadā “Porsche” prezentēs savus pirmos elektriskos auto – “Mission E” un nākamās paaudzes “911” modeļa hibrīda versiju.

Publikācija no interneta.

delfi

 


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategorijas

%d bloggers like this: