Publicēja: Auto Galvu Remonts | 06/03/2019

Par Eiropas Gada auto 2019 atzīts elektriskais Jaguar

Ženēvas autoizstādes priekšvakarā Eiropas Gada auto konkursa organizatori nosaukuši 2019. gada balsojuma rezultātus – prestižo “Eiropas Gada auto 2019” titulu ieguvis elektriskais “Jaguar I-Pace”. Šī ir arī pirmā “Jaguar” markas automobiļa uzvara Eiropas Gada auto konkursa vēsturē.

Jaguar I-Pace

Pirmo reizi konkursa 55 gadu vēsturē pirmo divu vietu ieguvēji saņēmuši vienādu punktu skaitu – 250 punktus ieguva gan elektriskais “Jaguar I-Pace”, gan franču sportiskais “Alpine A110”. Uzvarētājs tika noteikts pēc tā, kurš no tiem žūrijas balsojumā saņēmis visvairāk maksimālo punktu vērtējumā – 18 par “Jaguar” un 16 par “Alpine”.

Tikai par trim punktiem no abiem līderiem “Eiropas Gada auto 2019” fināla balsojumā atpalicis jaunais “KIA Ceed”, bet tā konkurents “Ford Focus” ar 235 punktiem ierindojās ceturtajā vietā. Tālākais vietu sadalījums fināla septiņniekā ir šāds – “Citroen C5 Aircross” (210 punktu), “Peugeot 508” (192) un “Mercedes-Benz” A-klase (116).

Atgādinām, ka analoģiskā konkursā Latvijā titulu “Latvijas Gada auto 2019” ieguva “KIA Ceed”, savukārt Igaunijā laurus plūca “KIA Stinger”, bet Lietuvā – “Peugeot 508”.

Pērn par Eiropas Gada auto tika atzīts “Volvo XC40”, bet gadu iepriekš – “Peugeot 3008”. Līdz šim elektromobiļi Eiropas Gada auto konkursā galveno titulu bija ieguvuši divas reizes: 2012. gadā “Opel Ampera” un 2011. gadā “Nissan Leaf”.

“Jaguar I-Pace” ir aprīkots ar diviem elektromotoriem (pa vienam uz katras riteņu ass), no kuriem katrs attīsta 200 zirgspēku jaudu. Savukārt 400 ZS elektromotoru kopējais griezes moments sasniedz 696 ņūtonmetrus. Elektromotori enerģiju iegūst no 90 kWh akumulatora komplekta, kas nosedz visu grīdu. No vietas līdz 100 km/h “Jaguar i-Pace” paātrinās 4,8 sekundēs un maksimāli sasniedz 200 km/h. Bez atkārtotas akumulatoru uzlādes šis elektriskais “Jaguar” spēs nobraukt līdz 480 kilometru distanci.

“Jaguar I-Pace” cena Latvijā ir no 82 200 eiro.

 

Publikācija no interneta.

delfi


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategorijas

%d bloggers like this: