Publicēja: Auto Galvu Remonts | 28/03/2019

EP atbalsta CO2 izmešu samazināšanu par 37,5% jauniem auto un mikroautobusiem

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti trešdien apstiprinājuši vienošanos ar Eiropas Savienības (ES) valstu ministriem, kas paredz līdz 2030. gadam samazināt vieglo automašīnu un mikroautobusu siltumnīcefekta gāzu izmešus, informēja preses sekretāre Latvijā Signe Znotiņa-Znota.

EP atbalsta CO2 izmešu samazināšanu par 37,5%

Viņa teica, ka vienošanās paredz jaunām vieglajām automašīnām un mikroautobusiem līdz 2030. gadam ogļskābās gāzes (CO2) izmeši jāsamazina par 37,5%.

Tāpat vienošanās paredz pasākumus, lai mazinātu pārejas uz mazoglekļa ekonomiku sociālās sekas – ražotājiem, kuru ražoto auto modeļu vidējais izmešu apjoms pārsniegs noteiktās robežas, būs jāmaksā par pārsniegtajām emisijām. EK līdz 2023. gadam būs jāizvērtē, vai šie līdzekļi būtu izmantojami, lai finansētu taisnīgu pāreju uz bezizmešu mobilitāti un atbalstītu autonozarē nodarbināto cilvēku prasmju uzlabošanu.

Jaunie noteikumi paredz ES līmenī izvērtēt auto radītos izmešus visa “dzīves cikla” laikā, radot un pilna aprites cikla emisiju novērtējumu. EK līdz 2023. gadam jāizvērtē, vai tam nepieciešama kopīga metodoloģija. Nepieciešamības gadījumā pēc tam būtu jāpieņem attiecīgi noteikumi.

Jau ziņots, ka transporta nozare ir vienīgā nozare ES, kurā kopš 1990. gada nav būtiski samazinājies siltumnīcefekta emisiju apjoms. Eiropas Vides aģentūras aprēķini liecina, ka transporta nozarē tieši autotransports rada lielāko daļu izmešu, kas 2016. gadā bija 72,9%. Tas saražo apmēram 20% visas ES siltumnīcefekta emisiju.

Jaunie noteikumi tika apstiprināti ar 521 balsi pret 63, bet 34 deputāti atturējās. Noteikumi vēl oficiāli jāapstiprina ES Padomei.

 

Publikācija no interneta.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategorijas

%d bloggers like this: