Publicēja: Auto Galvu Remonts | 27/11/2019

Vai tavs auto ir gatavs ziemai?

Jau pavisam drīz temperatūras stabiņš naktīs noslīdēs zem nulles. Gada aukstais periods autovadītājiem ir īpaši izaicinošs gan no satiksmes drošības, gan no auto tehniskās sagatavotības viedokļa.

Ziemas “izklaides un jautrība”

Pat ja tev šķiet, ka tavs auto ir tehniskā kārtībā, uzdod sev šos septiņus jautājumus, lai pārliecinātos, ka tas ir gatavs pat bargākajiem laikapstākļiem.

1. Vai tava auto bākā ir atbilstoša degviela?

Šis jautājums ir īpaši aktuāls tiem, kuri automašīnas darbina ar dīzeļdegvielu, taču arī benzīna auto īpašniekiem jebkādos laikapstākļos ir vērts pievērst uzmanību degvielas kvalitātei un vienmēr izvēlēties Eiropas Savienības standartiem atbilstošu degvielu ar funkcionālajām piedevām.
“Savlaicīga pāreja uz arktisko dīzeļdegvielu ļaus izvairīties no nepatīkamiem rītiem, kad auto nevar iedarbināt. Svarīgi, lai, sasniedzot temperatūru zem -10 °C, degvielas tvertnē būtu tikai arktiskā dīzeļdegviela, nevis dažādu degvielu “kokteilis”. Arktiskā degviela ļaus izvairīties no parafīna kristālu rašanās, kas var izraisīt nopietnas sekas – līdz pat apstāšanās riskam lielā salā,” stāsta Circle K degvielas kategorijas vadītājs Gatis Titovs.
Daļa ekspertu ir pārliecināti, ka izvēloties degvielu ar funkcionālajām piedevām, samazinās degvielas patēriņš un ilgtermiņā iespējams ieekonomēt līdzekļus par auto tehniskā stāvokļa uzturēšanu.

2. Kad pēdējo reizi pārbaudīji un nomainīji degvielas filtrus?

Ja uz šo jautājumu atbilde ir “es nezinu”, iesakām tuvākajās dienās ieplānot servisa apmeklējumu. Svarīgi pārliecināties, vai degvielas padeves sistēma, it īpaši degvielas filtri, ir savlaicīgi nomainīti un tīri. Gan degvielas padeves sistēmā, gan bākā nedrīkstētu būt vasaras degvielas paliekas, kas zemā temperatūrā sabiezē un aizsprosto filtru, neļaujot iedarbināt auto.
Lai nodrošinātu optimālu dzinēja darbību, degvielas filtrs jāmaina atbilstoši auto ražotāja ieteikumiem. Atkarībā no modeļa un dzinēja tilpuma filtra kalpošanas laiks vieglajam auto ir 20-40 tūkstoši kilometru. Papildus jāņem vērā, ka neatkarīgi no nobrauktajiem kilometriem noteikti jāseko līdzi ražotāja ieteikumiem attiecībā uz sezonālo braukšanu.

3. Vai tava auto bāka ir biežāk pilna nekā tukša?

Vēl viens automašīnu bieds rudens noslēgumā ir kondensāts, kas visos gadalaikos var veidoties tukšā automašīnasbākā. Pārsvēršoties ūdenī un nokļūstot degvielā un filtrā, tas ziemā var sasalt un apturēt dzinēja darbību, tāpēc bāku labāk turēt pēc iespējas pilnāku.

4. Vai visas lampiņas deg kā nākas?

Apstaigā savu auto un pārliecinies, ka visi lukturi deg kā nākas un drošības pēc sagatavo un noglabā automašīnākādu lieku spuldzīti, lai garākos ceļa posmos nepaliktu neplānotā tumsā. Auto lukturiem šajā gada periodā ir īpaša nozīme – lai saskatītu ceļu un citus satiksmes dalībniekus.
Pie reizes vērs uzmanību, lai automašīnas panelī nedegtu liekas lampiņas un, ja automašīna signalizē, ka nepieciešams veikt, piemēram, eļļas nomaiņu – neatliec to.

5. Kurā gadā pirmais sniegs bija tikai decembrī?

To droši vien neatceras neviens, tāpēc negaidi, kad ziemas riepu lietošana būs obligāta, bet nomaini tās savlaicīgi.
Nav ieteicams izmantot riepas, kas vecākas par pieciem vai sešiem gadiem, jo braucot gan nodilst protektors, gan laika gaitā riepu gumija zaudē savas īpašības. Ja plāno iegādāties jaunas riepas šai ziemas sezonai, pievērs uzmanību ražošanas datumam, kas norādīts uz katras riepas ārējās malas. Piemēram, kvadrātā vai aplī redzami četri cipari – pirmie divi ir gada nedēļa, bet pēdējie divi – gads, kad riepa ražota. Jauna gumija nodrošina daudz labāku saķeri ar ceļu, kamēr veca, ilglaicīgi noliktavās nostāvējušu riepu gumija, kas saplaisājusi un sākusi “lobīties”, nebūs droša braukšanai.

6. Esi iztērējis vasaras logu šķidruma krājumus?

Nemēģini ieekonomēt un iztērēt vasaras logu šķidruma rezerves. Izmantojot nepiemērotu šķidrumu, logu mazgāšanas sistēma var sasalt – tas var sabojāt atsevišķus mezglus un radīt papildu izmaksas remontam.
Tāpat pārliecinies, ka logu slotiņas ir labā tehniskā stāvoklī, un, ja nepieciešamas, veic to nomaiņu.

7. Kur palicis mans skrāpītis?

Laikus mašīna atgriez ziemai nepieciešamos aksesuārus, piemēram, ledus skrāpīti. Kas zina, iespējams, šogad noderēs arī automašīnu sniega lāpsta.

Publikācija no interneta.

whatcar

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategorijas

%d bloggers like this: